V posledním utkání sezony 2022/23 odjel soupeř s desítkou
13. 03. 2023.
visibility 789

V posledním utkání sezony si hlinečtí s chutí zastříleli, když nasázeli soupeři deset branek a vítěznou pohárovou účast zakončili bez ztráty jediného bodu. Pohár Vladimíra Martince obdržel tým HC Hlinsko přímo z rukou předsedy Pardubického krajského svazu Vladimíra Martince, legendy československého hokeje a trojnásobného mistra světa.

Vždy nepříjemný soupeř z Poličky nepřijel prohrát, i když na pořadí týmů v pohárové soutěži by se ani v případě jejich vítězství nemohlo nic změnit. Domácí se v první třetině dostávali do tempa pomaleji, některé kombinace nebyly přesné. Chybělo také účinné zakončení v přesilových hrách z nichž nevytěžili ani branku a naopak hosté dokázali po akci Elise se Šuterou ve vlastním oslabení vstřelit první branku v 17. minutě 0:1.

Ve druhé části to však byla hra Horses ve zcela jiné kvalitě, hráči přidali na bruslení, rychlejší kombinaci a přesné mušce. Vyrovnání zařídil ve 24. minutě R. Chvojka, který se po střele P. Beneše rychle zorientoval v brankovišti a zametl kotouč za záda Holce 1:1 a odstartoval brankové hody. O minutu později zvýšil M. Kišš po spolupráci s M. Machačem a O. Karáskem. Vzápětí série dvou branek za sebou ve 26. minutě P. Štěpánek 3:1 a v téže minutě O. Karásek 4:1. Krátká dvouminutová přestávka a domácí opět kombinovali a další branky na sebe nenechaly čekat. Ve 29. minutě opět M. Kišš 5:1, ve 31. a 39 minutě pěkné slepené branky T. Prachaře po spolupráci s R.Chvojkou a M. Nepokojem 6:1, 7:1. V zápětí ve 40. minutě přidal svoji třetí branku M. Kišš a dovršil hattrick 8:1.

Ve třetí třetině se utkání již jen více méně dohrávalo. Ve 45. minutě přidal devátou branku P. Beneš s asistencí M. Nepokoje 9:1 a desítku načepoval soupeři opět P. Beneš po spolupráci s T.Prachařem 10:1, což byla za domácí závěrečná branka sezony. Za hosty snížil na konečný stav 10:2 ve 49. minutě Martinů.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhodnoceni za tým domácích M. Kišš a za tým hostí P. Elis, kteří obdrželi od partnera utkání Pivovar Hlinsko dárkové balení hlineckého piva. Stejně tak byli odměněni tři vylosovaní fanoušci. Bezprostředně po utkání předal Vladimír Martinec pohár vítězům a popřál hráčům hodně úspěchů do další sezóny.

Slova trenéra  po utkání: P. Rohlík  - „Náš tým dnes v posledním utkání sezony ukázal svoji kvalitu. K vidění bylo mnoho hezkých kombinací, které naše fanoušky musely potěšit."