V posledním utkání základní části odjeli Draci z Trutnova bez bodů
29. 01. 2022
visibility 1150

Hlinsko -  v náhradním termínu sehráli hlinečtí Koně svoje poslední utkání základní části s Draky z Trutnova. V utkání šlo o body a umístění v tabulce pro osmifinále play-off, které začíná již v neděli 6. února. Hlinečtí potřebovali bodovat, a to se i přes nervózní druhou třetinu povedlo.

Aktivním přístupem již ve 4. minutě první třetiny se domácí dostali do vedení 1:0, když se z rohu uvolnil T. Bříza a předložil loženku M. Havlovi, který otevřel skóre. Domácí tým měl dobrý pohyb a všechny akce střelecky zakončoval. Tlačil se do branky a více méně okupoval pásmo hostí. Jediné, co chybělo, bylo více štěstí v zakončení odražených kotoučů. Hosty také držel ve hře brankář Draků Jeschke, který měl 18 zásahů. V závěru třetiny přišlo oslabení domácícho týmu, ale i v něm se dostal do brejku M. Havel, ale přetáhl svoji kličku a nezakončil.

Ve druhé části se na hole domácích z řady nevyužitých příležitostí vkrádala nervozita, hosté se začali prosazovat do svých šancí a díky tomu vyrovnali hru. Ve 33. minutě po spolupráci s D.Brožkem se do zakončení prokličkoval M. Zdražil a prostřelil Jeschkeho 2:0. O minutu později mohli hosté snížit, ale netrefili přesně a další jejich střela orazítkovala tyč. Domácí faulovali a toho Draci po necelé minutě využili brankou Oppelta 2:1. Ve 38. minutě měli naopak přesilovou hru domácí, ale brankově se neprosadili.

Byli to hosté, kdo začal závěrečnou třetinu aktivně s enormní snahou o vyrovnání a na tři úvodní minuty zatlačili domácí do hluboké defenzívy. Byl to však T. Cejpek, který po asistenci D. Homoly ve 44. minutě zvýšil na 3:1. Ještě lépe to vypadalo ve 46. minutě po brance M. Havla 4:1. Domácí zastavilo další vyloučení ve 47. minutě a byli to opět Draci, kteří nabídnutou přesilovku dokázali rychle využít brankou Gabriela 4:2. V této části najednou začaly padat branky. Další branku Horses přidal ve 48. minutě T.Hudec nekompromisní střelou k tyči z ideální pozice mezi kruhy 5:2.  Nicméně v dalším oslabení domácích v 51. minutě dokázali trutnovští využít i třetí přesilovku, kde prokázali že ji mají velice dobře nacvičenou a s velice rychlou a přesnou rozehrávkou, když zakončoval již podruhé Oppelt 5:3. Hosté ve snaze o zvrat zapoměli na obranu. Do přečíslení se dostal T. Hudec, který vystřelil tvrdou střelu, od betonu se přesně odrazila na hůl T. Břízy a ten neměl problém zakončit do odkryté branky 6:3 v 55. minutě. Drakům již nezbývalo nic jiného, než se pokusit snižit v power-play. Dokázali, že ji umí a čtvrtou brankou v početní výhodě snížili na rozdíl dvou branek 6:4 v 58. minutě. To však bylo vše, po vyhrané buly domácí získali kotouč a již nepřipustili změnu stavu. Dvacet devět vteřin před koncem utkání pečetil výhru gólem do prázdné trutnovské branky J. Hamák 7:4.

utkání: Hlinsko : HC Trutnov
skóre: 7 : 4
třetiny: 1:0, 1:1, 5:3
branky domácí: 4. Havel (Bříza, Hudec), 33. Zdražil (Brožek), 44. Cejpek (Homola), 46. Havel (Bříza), 48. Hudec ( Bříza), 55. Bříza (Hudec), 60. Hamák (Bříza)
branky hosté: 38. Oppelt (Šimoníček), 47. Gabriel (Zákravský), 52. Oppelt (Šimoníček, Vacek), 58. Višňák (Tatar)
sestava domácí: Saifr - Fink, Beneš, Hamák, Lenoch Š.,Sekyra, Hron, Havel,Hudec, Homola, Cejpek, Chvojka, Zdražil, Bříza, Králíček, Brožek
sestava hosté: Jeschke - Zákravský, Junek, Vacek, Višňák, Šimoníček, Janoušek, Tatar Jakub, Chytráček, Oppelt, Gabriel, Tatar Jan