V power play Kouhouti potvrdili zisk všech bodů
05. 11. 2022.
visibility 675

H l i n s k o -  V dohrávce sehráli Horses utkání s lídrem tabulky. Šnůra zranění a nemocí nebere v týmu domácích konce, v kompletní sestavě sehráli jen první utkání sezóny. Oceňujeme, že nám vedení České Třebové vyšllo vstříc a umožnilo utkání sehrát v náhradním termínu netradičně dnes v pátek.

Hosté se ujali vedení po 20 vteřinách hry, po chybě v rozehrávce domácích se rychlou kombinací Augustina a Pavlovského dostal k prudké střele Ostřanský 0:1. Hlinečtí vyrovnali stav na 1:1 v první přesilové hře. M. Nepokoj přesně nabil na teč O. Karáskovi a tečovaný kotouč skončil nad ramenem Amenta v brance hostí 1:1. Hra se vyrovnala a přelévala z jedné strany na druhou. V desáté minutě šli Kohouti opět do vedení, před brankou Vlka přihrál ideálně Fúzik Pláškovi, který pohodlně zakončil do odkryté části branky 1:2. Horses bojovali o vyrovnání, k němu bylo blízko již ve 14. minutě po střelách J. Jílka a následně také O. Karáska. Tlak domácích zastavilo vyloučení na domácí straně v 16. minutě, pykal D. Brožek. Nicméně v oslabení vystihl O. Karásek rozehrávku mezi obránci třebovských a jeho rychlý brejk dokázal skvěle proměnit 2:2.

Ve druhé části se hrál opět vyrovnaný hokej. Domácí bohužel po faulech ve 26. a 27. minutě dali možnost soupeři přesilovky 5 na 3 a toho soupeř rychle využil a opět strhl vedení na svou stranu po brance Augustina 2:3. V pokračující přesilové hře soupeře se přes střední pásmo prokličkoval M. Nepokoj a nechytatelnou ránou po ledě překonal Amenta a opět bylo skóre vyrovnáno 3:3. Horses nevyužili přesilovou hru, ve 33. minutě střelou od modré pálil P. Beneš. Dvě minuty před koncem druhé části prověřil pozornost Amenta střelou pod horní tyč M. Machač, ale kotouč gólman hostí ukryl do své lapačky.

I ve třetí třetině byli hlinečtí vyrovnaným soupeřem a bylo zřejmé, že o výsledku utkání bude rozhodovat jediná branka. Tu se podařilo vstřelit soupeři. Ve 45. minutě se z těžkého úhlu přesně k levé tyči trefil J. Fúzik 3:4. Domácí nevyužili dvě přesilové hry ve 46. a 50. minutě, soupeř dokázal eliminovat všechny pokusy domácích střelců.  V 59. minutě nezbylo než se pokusit v power-play vyrovnat. Šeštici domácích se hostům dařilo držet v pásmu, ale ti pozorně bránili a 21 vteřin před koncem utkání ujel podél mantinelu Ostřanský, který gólem do prázdné branky rozhodl o výhře hostí.

Velké díky patří fanouškům, kteří opět ve slušné návštěvě na netradiční hokejový den podpořili hlinecké hokejisty a rovněž FanKlubu HC Hlinsko za skvělou podporu.