V utkání s Opočnem vychytal Tomáš Vlk výhru s nulou
Profilovka
19. 12. 2022.
visibility 558

H l i n s k o - V posledním utkání v tomto roce se Horses utkali s Barony z Opočna. První nulu v dresu domácích vychytal Tomáš Vlk.

Prakticky od první minuty bylo utkání v režii domácích. V 6. minutě otevřel skóre překvapivou střelou z modré čáry a z úhlu M. Nepokoj, který se trefil přesně k tyči. Domácí si vytvářeli řadu šancí, ale gólman hostí A. Lequin byl v řadě slibných akcí velkou překážkou. V 10. minutě jej nepřekonali v příležitosti dva na jedna O. Karásek s T.Prachařem a ani gólová šance P. Štěpánka v 15. minutě jej nepřekonala ani série střel v přesilové hře domácích. Zásahy brankářů T. Vlk 4, hosté 14.

Podobný obraz hry přinesla i druhá část s tím rozdílem, že ve 23. minutě přidal druhou branku R. Chvojka, který se natlačil před bránícího hráče a proměnil svoji šanci 2:0. Další šanci spálil J. Bouška z ideální pozice mezi kruhy, stejně tak pálil mimo odkrytou branku D. Brožek. Přesilovou hru ve 28. minutě  využil po palbě  M. Nepokoje a M. Machače z předbrankového prostoru opět R. Chvojka a z dorážky poslal kotouč pod horní tyč 3:0.  Zásahy brankářů T. Vlk 2, hosté 13.

Hra se nezměnila ani ve třetí třetině. Pokračovalo dobývání Lequinovy branky. Ve 40. minutě pálil nad jeho rameno O. Karásek. O minutu později orazítkoval tyč M. Nepokoj. Změnu stavu nepřinelo ani oslabení či přesilovka ve 48. minutě. V 53. minutě přesnou přihrávkou do jízdy a volného prostoru našel P. Kubal najetého M. Kišše, ten neváhal a pěkným bekhendoným blafákem zvýšil na 4:0.  V 56. minutě domácí ubránili přesilovou hru Baronů, kteří se snažili o čestný úspěch, ale proti byl T. Vlk. Ten vychytal i velkou šanci Čapka, který se osamocen pokusil skórovat a nepřipustil změnu stavu.

Hlasy po utkání: P. Rohlík trenér: „Zadání pro hráče dnes bylo hrát nátlakový agresivní hokej. Dostat soupeře aktivním pohybem pod tlak a tím si vytvořit šance. To se nám dařilo. Koncovku však musíme zlepšit. Produktivita měla být vzhledem k obrazu hry výraznější. Velkým pozitivem je týmový výkon a výborná práce všech hráčů v obranné fázi. Za měsíc začíná play off a chceme být 100% připraveni. Tomu chceme podřídit vše. Dílčím cílem sezóny je dostat se po 12 letech přes osmifinále."