Dnes je 28. listopad 2022, svátek má René
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Včera odstartovala výstava Krásná práce na Betlémě, ke zhlédnutí bude až do října Vytvořit článek
Včera odstartovala výstava Krásná práce na Betlémě, ke zhlédnutí bude až do října
Věra Dvořáková (redakce) - 03. 07. 2022    355    0 Líbil se vám tento článek?

V rámci speciálního programu k 50. narozeninám Muzea v přírodě Vysočina, pod které spadá skanzen Betlém a Veselý kopec, byla dne 2. července zahájena výstava studentů ateliéru grafického designu na Vyšší odborné škole Scholastika Praha. Výstava nese název Krásná práce a představuje plakáty zobrazující tradiční řemesla.

 

Výstavu je možné navštívit v hlineckém skanzenu Betlém v domě číslo 178. Otevřena je až do 30. října 2022 a je přístupná v rámci prohlídkového okruhu Řemeslnická obydlí zdarma. Samostatný vstup na výstavu stojí 5 Kč a otevřeno je od 9:00 do 16:00 hodin.

 

Tvorba plakátů byla iniciována vedoucí ateliéru grafického designu na VOŠ Scholastika Praha Klárou Hegerovou, která je spoluzakladatelkou nadačního fondu Družstevní práce. Rozličné plakáty zobrazují nejrůznější lidové řemeslné techniky a jsou zpracovány moderním designem, který ale respektuje folklor. Na plakátech se nacházejí informace o ztvárněných řemeslech, které si studenti sami vyhledali. 

 

Výstava je situována v domku číslo 178, tzv. Pickově domu, který je zajímavý i svou architekturou. Část výstavy se nachází v bývalém chlévě, který má starodávnou dřevěnou podlahu a celý domek má mnoho původních prvků. Jedná se o dům vedle domu s pokladnou a dárky.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu