Všechny body pro domácí
07. 11. 2022
visibility 634

H l i n s k o -  Hlinečtí potvrdili roli favorita utkání, ale jako vždy se soupeřem z Poličky to nešlo úplně jednoduše.

Dvě vyloučení na začátku první třetiny zastavilo očekávaný nástup domácích. Vedení se ujali v 11. minutě po akci, kterou založil T. Hudec a po vyhraném souboji P. Štěpánka za brankou hostí se gólově prosadil J. Hron 1:0. V 15. minutě mohl skórovat aktivně hrající T. Grygar. Soupeř zahrozil v 18. minutě po zakončení Šerejcha, ale Vl. Saifr v brance domácích byl pozorný. Tlak domácích v závěru třetiny a při vyloučení hostí branku nepřinesl.

V úvodu druhé části měl velkou šanci Prokopec, ale nebezpečnou situaci zlikvidoval domácí gólman s přehledem. Hosté vyrovnali v 25. minutě po prohraném buly a v prostoru brankoviště Zobač zavěsil pod horní tyč 1:1. Domácí využili přesilovou hru ve 34. minutě, ve které se střelecky prosadil D. Brožek 2:1. Domácí dostali hosty pod tlak a brejk T. Grygara musel řešit podražením poličský obránce, po kterém následovalo trestné střílení. Exekuce se ujal M. Kišš, ale jeho střela minula tyč. Ve 35. minutě se ocitl v defenzivní prácí ve vlastní třetině P. Štěpánek, po níž projel přes celý ovál a dokázal z tězkého úhlu překonat Ehrenbergra v brance hostí 3:1.

Ve třetí části měli hosté výhodu přesilové hry, ale domácí ji dokázali ubránit, kvalitní poziční hru předvedli D. Králíček s T. Grygarem. Tým Horses se brankově prosadil ve 45. minutě po pohledné souhře a finální přihrávce M. Kišše na osamoceného R. Chvojku, který neměl problém proměnit tuto šanci 4:1. Hosté snížili stav při oslabení domácích po brance Mášy 4:2. Zvýšit stav mohl M. Nepokoj po brejku s M.Machačem, ale kotouč, který již směřoval do branky dokázal Ehrenberger zázračně zastavit. Závěrečných pět minut utkání si již domácí zkušeně pohlídali a soupeře nepustili k vážnější šanci na korekci výsledku. Premiéru v A týmu na domácím ledě si připsal junior M. Picka, který s týmem absolvoval i středeční utkání v M. Třebové.