Vyrovnané utkání po základním čase rozhodlo až prodloužení
13. 12. 2021.
visibility 944

V utkání dvou týmů z čela tabulky skupiny B rozhodli hosté až v nastaveném čase. V utkání se střelecky prosadil třebechovický útočník Jan Jušta se 4 brankami a hlinecktý Tomáš Bříza čistým hattrickem. Na obou stranách vynikaly výkony gólmanů. Na hlinecké střídačce chyběli vzhledem k marodce M. Havel, D. Homola a J. Adolf, dlouhodobé zranění léčí T. Hudec.

V prních minutách utkání měli více ze hry hosté, až ve 4. minutě při průniku dva na jedna trefil J. Netolický tyč po přihrávce D.Brožka. V 6. minutě spálil velkou šance P.Beneš a stejně tak v 7. minutě T. Bříza, který průnik od modré nezužitkoval. Platilo nedáš dostaneš a v 10. minutě objel branku Jušta a otevřel skóre 0:1. V 11. minutě měli domácí výhodu přesilovky a tu za několik vteřin využil bombou od modré P. Lenoch 1:1. Ve 12. minutě však Jušta předvedl podobný kousek, obkroužil branku a znovu poslal tým hostí do vedení 1:2. Hosté byli rychlí v založení a protiútocích, nicméně ve 14. minutě vyrovnal po asistenci Š. Lenocha před brankou připravený T. Bříza 2:2. Hosté se stále tlačili do útoku a v 16., 17. minutě podržel tým Vl. Saifr, kdy vychytal dvě vyložené šance. Ve 20. minutě padly hned 2 branky. Nejprve skóroval Mlateček, který táhlou střelou od modré trefil přes hráče přesně pod horní tyč, 2:3. Ale reakce hlineckého týmu byla rychlá, v pásmu soupeře se přes dva hráče prokličkoval T. Bříza a bekhendovou střelou přes rameno brankáře vyrovnal na 3:3 devět vteřin před koncem třetiny.

Na začátku druhé třetiny jsme měli více ze hry, ale soupeř měl nebezpečný brejk. Nevyužili jsme přesilovou hru a soupeř opět pláchnul do brejku a svoji šanci neproměnil střelou nad horní tyč. V 35. minutě z rychlého průniku po křídle těžili opět třebechovičtí, když se prosadil Beránek 3:4. Ve 40. minutě byl v šanci faulován R.Chvojka a přesilovku se podařilo využít opět po tvrdé střele P. Lenocha prostrčil puk za záda Petrů v dobré pozici T.Bříza 4:4. V posledních vteřinách 2. části fauloval P.Beneš a tak do 3. části nastoupili hosté v početní převaze. Hlinečtí je k vážné šanci nepustili, nicméně ani oni nevyužili přesilovku ve 44. minutě. Naopak hosté využili svoji početní výhodu v 50. minutě po střele Jušty, který zůstal osamocen mezi kruhy 4:5.  Hosté měli další výhodu v 51. minutě, ale také faulovali o 30 vteřin později. Právě tento čas krátké přesilové hry domácí využili k vyrovnávací brance, když po vyhrné buly D. Brožka pohotovou střelou vyronal na 5:5 T. Cejpek. V 57. minutě měl další velkou šanci T. Bříza, ale neproměnil a rovněž tak Vl. Saifr chytil loženku soupeře. V této pasáži mělo Hlinsko více ze hry a rozhodující branka visela ve vzduchu. To se však nestalo a v prodloužení v 64. minutě dostal přesnou přihrávku do jízdy Jušta, rychle projel pásmem a přesnou střelou rozhodl o vítězství hostí.

Další výsledky – skupina 1: Nový Bydžov – Choceň 6:3, Nové Město nad Metují – Chrudim 2:3 po prodloužení, Náchod - Litomyšl 2:8.
Skupina 2:  Sl. Moravská Třebová – Opočno 9:6, Polička – Trutnov 4:1,

Ohlasy po utkání:
Radek Chlada (HC Hlinsko) - V utkání jsme neustále dotahovali těsné vedení aktivního soupeře, držel nás gólman, dařilo se nám využít přesilové hry i vyhrávat buly, po kterých padly i branky. Citelně chyběli nemocní D. Homola, M. Havel a další. V závěru třetí třetiny jsme měli dvě vyložené šance na otočení výsledku za stavu 5:5, ale neproměnili jsme.  V prodloužení po chybě při neobsazení třetího hráče měl dost času přesně zamířit a rozhodnout o tom, že dva body putují do Třebechovic.

Martin Klemenc (Třebechovice) - Utkání, ve kterém jsme vstřelili slušný počet branek na ledě soupeře a měli více dalších vyložených šancí a přesto nebereme plný počet bodů. Důvod? Obranná hra týmu byla špatná. Nepodařilo se nám jít do výraznějšího vedení, dovolili jsme soupeři dvakrát vyrovnat v poslední minutě prvních dvou třetin. A největší problém bylo vhazování, v této činnosti jsme úplně propadli, po prohraných vhazování a špatném rozebrání soupeřových hráčů jsme inkasovali 3 branky… Samozřejmě jsme rádi, že se nám podařilo urvat druhý bonusový bod a vážíme si i třetí výhry v řadě.

Utkání: Hlinsko : SK Třebechovice pod Orebem
Skóre: 5 : 6 PP
Třetiny: 3:3, 1:1, 1:1, 0:1
Branky domácí: 11. Lenoch P.(Bříza) 14.Bříza (Lenoch Š.), 20. Bříza 40. Bříza (Beneš, Cejpek) 53. Cejpek (Brožek, Bříza)
Branky hosté: 9. Jušta (Drašnar, Hanousek) 12.Jušta (Drašnar, Wolf) 20. Mlateček (Drašnar) 35. Beránek (Mlateček) 50. Jušta (Wolf) 64. Jušta (Wolf, Hanousek)
Sestava domácí: Saifr - Beneš, Fink, Lenoch P., Brázada, Lenoch Š., Sekyra, Cejpek, Bříza, Matýs, Chvojka, Brožek, Netolický, Zdražil, Hamák
Sestava hosté: Petrů - Hanousek, Plíhal, Dittrich, Mlateček, Kostka, Šeda, Vik, Jušta, Matouš, Wolf, Javůrek, Menyhárt, Beránek, Drašnar