Vyrovnané utkání hlineckých hokejistů s Litomyšlí rozhodly až nájezdy

před 3 hodinami

Horses sehráli druhý napínavý zápas v řadě, tentokrát na domácím ledě proti celku HC Litomyšl, a stejně jako v minulém utkání se rozhodovalo až v samostatných nájezdech po bezbrankovém prodloužení. Bohužel v nájezdech byli úspěšnější hosté z Litomyšle a odvezli si po konečném výsledku 5:6 dva body.

Utkání mělo vysokou úroveň a rychlé tempo. První třetina byla poznamenána obezřetnou obranou a rychlými protiútoky na obou stranách. Hosté se prosadili těsně před koncem třetiny, kdy využili přesilovou hru a Hlaváček (asistence: Švec, Voříšek) skóroval na 0:1. Před tímto gólem předvedl Nepokoj nebezpečný průnik, ale hosté poté rychle přešli do přečíslení tří na jednoho.

Domácí vyrovnali ve 22. minutě při vlastním oslabení po akci Machače. Kubíček využil špatné rozehrávky hostí na modré čáře a skóroval na 1:1. Litomyšl však rychle zvýšila tlak a ve 24. minutě Hlaváček zvýšil na 1:2, následovaný A. Půlpánem o minutu později na 1:3. Horses ale našli sílu k odpovědi a začali vytvářet tlak, který vedl ke dvěma faulům hostů ve 26. a 27. minutě (Bláha, Dvořák). Přestože Hlinečtí soupeře zamkli v jeho pásmu, všechny pokusy zastavil brankář Vlk a oslabení ubránil. Ve 36. minutě vykřesal naději Kišš přesnou střelou k levé tyči, čímž snížil na 2:3. Kontaktní branka dodala domácím energii a ve 39. minutě opět skóroval Kišš po přihrávce Novotného, čímž vyrovnal na 3:3.

Bylo jasné, že toto utkání nebude o mnoha gólech. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu, oba hrály pozorně v obraně, a přestože tempo zůstávalo vysoké, většina protiútoků končila ve středním pásmu. Skvělí brankáři Sláma a Vlk na obou stranách zneškodňovali šance. V 58. minutě se domácí poprvé v zápase dostali do vedení, když po střele Kišše a důrazu Novotného v brankovišti doklepl kotouč za Vlka Kubíček na 4:3. Hosté zareagovali odvoláním gólmana a v power play dokázali vyrovnat, když se skákavý puk šťastně odrazil za záda domácího brankáře, 4:4.

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo, kdo získá druhý bod do tabulky. Břízův průnik a pokus o blafák Vlk vystihl, stejně jako Sláma vychytal střelu Voříška. V samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté, když rozhodl Dostál, který stanovil konečné skóre na 4:5.

HC Hlinsko Horses vs. HC Litomyšl
- skóre: 4 : 5 SN
- třetiny: 0:1, 3:2, 1:1, 0:0, 0:1
- branky domácí: 22. Machač (Kubíček, Novotný), 36. Kišš (Nepokoj, Kubíček), 39. Kišš (Novotný, Oliva), 58. Kubíček (Kišš, Novotný)
- branky hosté: 20. Hlaváček (Švec, Voříšek), 24. Hlaváček (Půlpán, Bažant), 25. Půlpán (Vomočil, Švec), 59. Půlpán (Vomočil, Švec), rozh. náj. Dostál (TS)
- sestava domácí: J. Sláma (M. Kraus) — P. Beneš, M. Machač, M. Nepokoj, J. Boukal, J. Oliva, M. Lojek — T. Grygar, A. Bříza, A. Novotný, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, O. Karásek, M. Rohlík, J. Kubíček, M. Zdražil
- sestava hosté: T. Vlk (F. Klička) — J. Zahradník, Š. Voříšek, M. Bažant, O. Bláha, Š. Švec, O. Dvořák — J. Drobný, T. Jakubec, M. Hlaváček, F. Vomočil, J. Dostál, T. Půlpán, A. Půlpán, F. Stoklasa, J. Voříšek, J. Fúzik

Chcete přispět do diskuze? Stačí se jen přihlásit.