Vysoká výhra v Opočně odstartovala brankou již v 17. vteřině
21. 11. 2022.
visibility 722

O p o č n o -  Po týdenní pauze odstartovala druhá část soutěže s týmy z Královéhradeckého kraje. Horses načepovali desítku Opočnu a postupně se utkají s týmy Náchoda, Trutnova, Třebochovic a z pardubické skupiny s Chocní, Poličkou a Lanškrounem.

Utkání začalo plně v režii hostí, již 17. vteřin po prvním vhazování, které vyhrál v premiérovém utkání centr první útočné řady Tomáš Prachař. Do rychlé akce se dostal O. Karásek, předal kotouč T. Prachařovi, který načasoval přesný pas M. Nepokojovi, ten si sjel z modré na vrchol kruhu a střelou z první nedal domácími gólmanovi šanci 0:1. O půl minuty později se šikovně prosadil T. Prachař znovu a jeho finální přihrávku zužitkoval pohotově O. Karásek 0:2. To byl vstup do utkání, který přivodil klid na hole hostí. Domácí se prakticky jen bránili rychlým akcím Horses. Ve 3. minutě fauloval Burdych, ale hlinečtí početní výhodu neproměnili ani po sérii střel, které dokázal Šinkora v brance domácích zlikvidovat. Třetí branku přidal po přihrávce J. Hamáka střelou po ledě k tyči T. Hudec 0:3. Utkání se odvíjelo prakticky jen v pásmu domácích, zatímco T. Vlk čelil pěti pokusům domácích, M. Šinkora si připsal 18 zákroků.

Druhá část opět přinesla pěkné akce hostí. Ve 28. minutě využil po kombinaci M. Machače a T. Prachaře bekhendovou střelou do odkryté branky M. Kišš 0:4 a hra domácích se rozpadla. Ve 30. minutě zvýšil na 0:5 P. Štěpánek střelou nad lapačku po akci J. Jílka s T. Cejpkem. O dvě minuty později se opět prosadila druhá útočná řada, na 0:6 zvýšil J. Jílek s asistencí T. Cejpka a stejný hráč se prosadil znovu ve 32. minutě po střílené přihrávce T. Cejpka 0:6. Druhá pětka se prosadila počtvrté v poslední minutě druhé třetiny, kdy hluboko do pásma pronikl J. Jílek a načasoval přihrávku najetému T. Cejpkovi, který neváhal a střelou bez přípravy zvýšil na  0:8.

Ve třetí části dal trenér P. Rohlík příležitost v brance juniorovi J. Švecovi. I v úvodu třetí části měli navrch hosté. V čase 40:27 opět rychlá souhra M. Kišše, který předal kotouč na T. Prachaře a opět přesná přihrávka na M. Machače, ten zvyšuje na 0:9. Domácí snížili na 1:9, když využili přečíslení dva na jedna ve 47. minutě - Steklík, asistence Petr. Druhé branky domácí dosáhli při vlastním oslabení pět na tři, gólem do prázdné branky, když se hosté pokoušeli vyhrát buly v šesti hráčích před brankou domácích. Prázdnou branku z dálky trefil Petr 2:9. Chybu napravili hosté v pokračující přesilové hře pět na čtyři a to opět po akci T. Prachaře s M. Kiššem, který přihrál na modrou čáru M. Machačovi, ten si sjel mezi kruhy a střelou pod horní tyč zakulatil výsledek na 2:10. V poslední desetiminutovce měli domácí dvakrát početní výhodu, ale Horses i za pomoci J. Švece v brance zvládli obrannou hru bez komplikací.