Z Chotěboře vezeme výhru
08. 09. 2022
visibility 760

C h o t ě b o ř - příprava Horses pokračuje a také ve třetím přípravném utkání hlinečtí hráči dokázali zvítězit. Tentokrát na ledě soupeře, který hraje 1. ligu kraje Vysočina. Tradiční blízký soupeř, který má svoji  kvalitu a bude chtít hrát o přední místa v tabulce. Nový kouč z Havl. Brodu, zkušený R. Cachnín,  přivedl do týmu i posily z brodské Kotliny.

Utkání začali hlinečtí velice dobře již po 17 vteřinách se ujali vedení po přesně načasované přihrávce T.Břízy na O. Karáska , který svůj rychlý brejk s přehledem proměnil. Domácí zvýšili aktivitu a měli dobrý pohyb, což vyústilo ve vyrovnávací branku Laciny v 17. minutě. Druhá část měla podobný obraz hry, Hlinsko v úvodu zvýšilo rozdíl na 1:2 po průniku M. Havla s T. Břízou, který se dobře zorientoval v brankovišti a dostal kotouč za záda domácího Rulfa 1:2. Další příležitosti hostí se nerodily lehce, domácí dobře napadali a dokázali si vytvořit šance, ty však likvidoval pozorný a jistý P. Sodomka. Závěr třetiny přinesl kuriózní branku, kdy domácí 6 vteřin před koncem v přesilovce odvolali brankáře a chtěli zkusit přečíslení 6 na 4. Nicméně buly vyhrál hlinecký P.Štěpánek a obránce A.Brázda neváhal okamžitě vypálit kotouč na branku domácích a 3 vteřiny před koncem tak šli hosté do dvoubrankového vedení 1:3. Třetí třetinu začali domácí velice aktivně a podařilo se jim snížit ve 47. minutě po brance Hospodky 2:3 a snaha o vyrovnání byla enormní a místy měli více ze hry. Horses však dokázali využít šanci v přečíslení, kdy M. Havel přesnou střelou z pravého kruhu zvýšil na 2:4. Výhru hostí zpečetil brankou v poslední minutě A. Bříza po chybě domácícho obránce na modré a rychlé reakci J. Jílka, který tak dokázal připravit gólovu situaci - 2:5.

Nejlepším hráčem týmu HC Hlinsko byl vyhlášen gólman Petr Sodomka.

K utkání:

Pavel Rohlík, trenér HC Hlinsko: „V utkání nastoupilo několik hráčů, kteří se vinou zranění, nemoci a pracovních povinností nemohli zúčastnit posledních tréninkových jednotek a někteří ani turnaje minulý víkend. Na naši hře to bylo znát zejména v obranné fázi, kdy jsme pod tlakem soupeře nebyli kompaktní. Pozitivem v utkání byla dobrá produktivita, výborný přístup všech hráčů a nadstandardní výkon brankaře Sodomky."

Richard Cachnín, trenér HC Chotěboř: „Dnes jsme prohráli zápas, ale myslím si, že jsme nepropadli herně, ale soupeř dokázal využít z minima maximum. Ve třetím zápase po sobě je naší největší slabinou zakončení gólových příležitostí a důraz v před brankovém prostoru. Hlavně apeluji na útočníky, aby v zakončení byli klidnější. Věřím, že se to do mistrovských zápasů rapidně zlepší."

Již v pátek 9. 9. 2022 od 19:00 hodin odehrají hlinečtí hokejisté, na domácím stadionu v Olšinkách, druhé přípravné utkání s HC Chotěboř.