Dnes je 5. únor 2023, svátek má Dobromila
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Premium Země Keltů - co se u nás děje v zimě? Vytvořit článek
Země Keltů - co se u nás děje v zimě?
Keltský skanzen Nasavrky - Země Keltů - 28. 11. 2022    300    0 Líbil se vám tento článek?

Země Keltů nespí, to se vám jen zdá. Ale odpočívá. Což neplatí o lidech, kteří se o ni starají. 

V polovině listopadu proběhla víkendová dobrovolnická brigáda, při níž se zase udělal kus práce. Sešlo se nás tentokrát celkem sedmnáct. Pracovali jsme na třech dvorcích. Vyklidili jsme srub řezbáře a začali ho zateplovat, aby byl obyvatelný - vycpali jsme mezery ve stěnách, navrtali díry a vyrobili a instalovali množství dřevěných kolíčků, které pak budou držet omítku. V domě kováře jsme vysmejčili pavučiny, zbavili podlahu nánosů slámy a vykydali kozí chlívek. Ve dvorci hrnčíře jsme vyrobili další nové poličky a pohnojili a zazimovali zahrádku. Došlo také na pohnojení políčka, rozvoz dřeva a úklid půdy ve správním baráčku. A večer jsme si s dobrovolníky udělali soukromou přednášku o experimentech, které už druhým rokem probíhají ve dvorči hrnčíře a nadále budou pokračovat, takže jsme se vzájemně trochu přivzdělali v experimentální archeologii.

Účelem těchto dobrovolnických brigád je nejen péče o skanzen a jeho rozšiřování, ale i vzdělávání a utužování komunity dobrovolníků, která se stále rozrůstá. Chcete toho být součástí? Sledujte naše facebookové stránky Země Keltů a napište nám.

Další brigáda proběhne během Skanzenu předvánočního, tedy o víkendu 10. a 11. prosince. Pro návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky skanzenu, včetně informací o tom, jak Keltové žili v zimě a zda slavili Vánoce. V sobotu navíc můžete nakoupit vánoční dárečky a zásoby medu a medoviny na malém řemeslném jarmarku! Otevřený bude samozřejmě i hostinec U Dubového Kelta.

Těšíme se na vás!


TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu