Dnes je 9. srpen 2022, svátek má Roman
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Země Keltů Nasavrky se o víkendu zdarma otevře návštěvníkům Vytvořit článek
Země Keltů Nasavrky se o víkendu zdarma otevře návštěvníkům
Petr Laštůvka (redakce) - 01. 12. 2021    755    0 Líbil se vám tento článek?

Keltský skanzen v Zemi Keltů Nasavrky bude mimořádně otevřen o víkendech 4.-5. 12. 2021 a 11.-12. 12. 2021 od 10:00 do 16:00 hodin. Vstupné bude do areálu dobrovolné a vítáni jsou všichni návštěvníci. V průběhu otevírací doby je možné zakoupit med a medovinu, prohlédnout si všechny domečky a místní zvířátka. Na občerstvení lze zajít do místního hostince.

Navštěvníci mohou podpořit skanzen přinesením tvrdého chleba nebo pečiva, které bude použito jako krmení, popřípadně si zakoupit knihu Keltské pohádky.

Skanzen se nachází na okraji města Nasavrky směrem na obec Kameničky. Cílem keltského skanzenu je vybudování rekonstrukce keltského oppida, pravěkého města, spadajícího do období přibližně 1. stol. před naším letopočtem. Vzhled staveb včetně rozmístění je založen na soudobých archeologických poznatcích. Vstupní brána a navazující kamenné opevnění má svoji předlohu na nedalekém oppidu České Lhotice. Konstrukce obytných budov vycházejí z nálezových situací v Čechách. Menší, především hospodářské, objekty jsou navrženy s ohledem na technologické možnosti našich předků a dle znalostí typově srovnatelných staveb. I přes úsilí vycházet z dostupných vědeckých poznatků a použít přiměřené technologie a postupy je stávající podoba nasavrckého keltského města jen jednou z možných interpretací. Na výstavbě se významnou měrou podílí dobrovolníci, část je vytvářena experimentálně.

 

 


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu