Dnes je 18. srpen 2022, svátek má Helena
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně ZŠ Resslova bude v novém školním roce svítit úspornými led svítidly Vytvořit článek
ZŠ Resslova bude v novém školním roce svítit úspornými led svítidly
Petr Laštůvka (redakce) - 03. 08. 2022    314    0 Líbil se vám tento článek?

V Základní škole Resslova nyní dochází ke kompletní výměně svítidel za nová úsporná zařízení. Vedení města Hlinska se rozhodlo využít letní prázdniny k investici do snížení spotřeby elektrické energie, při současné ceně elektřiny by měla být úspora ve výši 110 000 korun ročně. Před samotnou realizací došlo k prověření spotřeby elektrické energie u všech tří základních škol a nejméně energetiky hospodárnou vyšla právě ZŠ Resslova.

„Nová svítidla osazujeme kompletně v celé Základní škole Resslova. Obnova se týká celkem 346 ks svítidel a investice je ve výši 1,3 milionu korun. Za rok touto investicí uspoříme 62 % elektrické energie. Při dnešních cenách energií je to úspora v hodnotě 110 000 korun za rok. Návratnost počítáme zhruba 10 let s životností svítidel 40 let," uvádí starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Starosta Krčil dále řekl, že i když má Hlinsko fixovanou cenu energií ještě na dva roky, chce z důvodu aktuální situace na energetickém trhu investovat i nadále do snížení spotřeby energií budov a zařízení města.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu