Kamínkovník u Lázeňské oddychové stezky u lípy získal tématickou malbu od žáků ze Základní školy Resslova, kteří na něm měli vyobrazit historii Hlinska, památný strom, státnost, popř. mohli malbu doplnit o své vlastní nápady.
Město Hlinsko se rozhodlo připojit k fenoménu malovaných kamínků a vybudovalo tři velké žulové kamínkovníky, které mají sloužit jako stanoviště pro jejich výměnu. Ve spolupráci s Turistickým informačním centrem Hlinsko jsou kameny pomalovány dětmi z hlineckých základních škol. Na kameni je vždy popis Kamínkovník, název stezky a jméno školy, která kámen pomalovala. Malbu na kamínkovník u Pohádkové oddychové stezky na Ratajích má na starosti ZŠ Smetanova, u Lázeňské oddychové stezky u lípy ZŠ Resslova a u Matulovy oddechové stezky v hájku vedle biotopu ZŠ Ležáků.
„Projekt hlineckých kamínkovníků jsme připravovali od začátku letošního roku, abychom se připojili k fenoménu malovaných kamínků. Za přípravu a realizaci kamínkovníků bych chtěl poděkovat místostarostovi Petru Svobodovi a paní Petře Pliskové, vedoucí Turistického informačního centra Hlinsko. Od kamínkovníků očekáváme, že by mohly motivovat lidi se více pohybovat v přírodě a podpořit činnost, u které se budou moci odreagovat. Bude zajímavé na sociálních sítích sledovat, kam až malované kamínky z Hlinska doputují," uvedl ke kamínkovníkům Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.
Hlinsko Kamínkovník ZŠ Resslova