Ztráta vedení pět minut před koncem mrzí
01. 03. 2022
visibility 895

Jaroměř - v nedělním úvodním utkání semifinále Poháru Vl. Martince v závěru utkání zvrátili domácí nepříznivý stav 1:2 ve svůj prospěch a ujali se vedení v sérii 1:0. Druhé utkání se hraje ve středu od 18:30 v Hlinsku.

Hlinečtí se ujali vedení v utkání v 5. minutě, kdy se na červené čáře uvolnil Chvojka, dostal se před obránce a tvrdou střelou z kruhů do pravého horního růžku otevřel skóre 0:1.  Na stavu se nic neměnilo až do konce třetiny. Hned v prvních vteřinách druhé části skončila rána Homoly na horní tyči Prokšovy branky. Domácí se pokoušeli o vyrovnávací branku a Saifr řešil tři slibné pokosy domácích v rozpětí 25. a 30. minuty. Přes to Horses drželi hubené vedení až do  konce druhé třetny. Jaroměř srovnala ve 47. minutě brankou Mišince v přesilové hře. A následovaly další oslabení po šarvátkách na ledě. Přesto se podařilo v početní nevýhodě 4/3  Chvojkovi opět skórovat 1:2. Domácí se nevzdávali a vyprovokovali řadu vyloučení, ale v oplácení jsme bohužel pozadu nezůstali. V 55. minutě obrana nezachytila rychlost Mišince, který střelou s úhlu k tyči vyrovnal 2:2. A nezůstalo jen při tom, v téže minutě po chybě u mantinelu na modré čáře jsme nedostali kotouč do středního pásma a v přečíslení soupeř otočil skóre 3:2. Další šarvátka v 59. minutě nás přivedla do oslabení a tak tlak v power-play, i když jsme hráli v pěti bez brankáře, neměl potřebný účinek a domácím se podařilo dostat kotouč do prázdné branky 4:2.

Druhé semifinále - přestřelka Náchod - Polička skóre 11:8.

utkání: HC Jaroměř : Hlinsko
skóre: 4 : 2
třetiny: 0:1, 0:0, 4:1
branky domácí: 47. Mišinec (Štohanzl) 56. Mišinec (Holub) 56. Záliš, 60. Tomášek (Mišinec)
branky hosté: 5. Chvojka, 52.Chvojka
sestava domácí: Prokš, Mráček - Koblížek, Vágner, Souček, Kotrč, Mišinec, Bujňák, Štohanzl, Krause, Záliš, Tomášek, Háze, Rind, Kačerovský, Hájek, Holub, Souček L.
sestava hosté: Saifr - Beneš, Hamák, Lenoch P., Lenoch Š., Fink, Brázda, Chvojka, Havel,Homola, Cejpek, Brožek, Hudec, Hron, Zdražil, Králíček, Matýs, Netolický